Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Giorgos Moutafis: Migrantská odysea

Do 12.7.2015 bude na Nákladovém nádraží Žižkov, Jana Želivského 2, Praha 3, přístupná výstava fotografií Giorgose Moutafise: Migrantská odysea.

Lidskoprávní organizace Amnesty International a Nákladové nádraží Žižkov vás zvou na výstavu „Migrantská Odyssea“.

Řecký fotograf Giorgos Moutafis na svých snímcích zmapoval nebezpečné cesty uprchlíků do Evropy, které sleduje už 7 let. Přináší tak mrazivé svědectví o tom, co lidé na cestě zažívají a návštěvníkům zprostředkovává pohled na jejich pohnuté osudy. Výstava je doplněna případy uprchlíků, se kterými hovořila Amnesty v průběhu posledních 12 měsíců. Ve chvíli, kdy celý svět diskutuje o tom, jak si poradit s velkým počtem migrantů a uprchlíků je cílem Amnesty upozornit na to, že za čísly, statistikami a kvótami se skrývají konkrétní lidské bytosti. Chceme přispět do debaty o možných krocích v tomto období humanitární katastrofy.

Doprovodný program:

1. 7. 2015 – Středa – od 18h – Co s uprchlíky?

Debata o současné uprchlické krizi se specialistkou na migraci z Amnesty International, se zástupcem organizace pracující s migranty a uprchlíky v ČR a s uprchlíky žijícími v ČR.

7. 7. 2015 – Úterý – od 18h promítání a diskuze s Partikem Kaizrem

Reportér TV Prima Patrik Kaizr byl v červnu natáčet příjezd a zachraňování uprchlíků na řeckém Kosu, v Itálii pak mapoval jejich cestu dál na západ…Jaké jsou jeho postřehy? Koho potkal, jak situaci lidí prožíval? A co natočil a vyfotil? Přijďte se podívat a popovídat si s ním!

12. 7. 2015 – Neděle – Zakončení výstavy zahrají Allstar Refjúdží Band, od 19h30

Allstar Refjúdží Band je sdružení několika hudebníků nejrůznějších národností, náboženských vyznání i politických postojů. Jeho posláním je otevírat skrze hudební a divadelní produkci témata spojená s migrací a ukazovat možnosti řešení sociálních problémů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Giorgos Moutafis: Migrantská odysea