Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Giancarlo Moscara: Ve světě mistra barvy

7. 9.-10. 10. / Galerie Lapidárium / Malba

Do 10. 10. 2022 bude v Galerii Lapidárium, Rámová 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Giancarlo Moscara: Ve světě mistra barvy.

Otevřeno denně kromě pondělí: 11 – 17 hodin.

Do 10. října 2022 budou moci kulturní činitelé, sběratelé a milovníci současného umění v krásných prostorách Galerie Lapidárium v ​​Praze poznat a ocenit díla umělce, jehož autonomní a nezávislý přístup experimentátora výrazových prostředků se nikdy nenechal svázat přísnými definicemi „škol“ a „stylů“. 

K vidění bude výběr děl z muzea Casa Museo Moscara vytvořených na plátně, dřevě, korku či papíru.

 První umělcovu výstavu v České republice pořádají galerie Lapidarium, Studio Lovecchio a muzeum Casa Museo Moscara / Archivio d’artista Giancarlo Moscara Associati sas ve spolupráci s galerií Red Door v Praze. 

Giancarlo Moscara (Lecce – Itálie, 1940 – 2019) byl umělec, ilustrátor a grafik. Volné umění vždy doplňovalo jeho profesionální činnost ilustrátora a grafika ve službách organizací, institucí a firem po celé Itálii. Jako grafický designér je autorem řady prestižních časopisů včetně italské edice MIT a navrhoval také pro italskou kancelář Evropského parlamentu. MUST, Historické muzeum umělcova rodného města Lecce, věnovalo jeho volné tvorbě v letech 2021/22 významnou retrospektivní výstavu pořádanou odborem pro kulturu regionu Apulie a magistrátem města Lecce.

Pražská akce má záštitu Italského kulturního institutu, Českého konzulátu v Apulii a Sdružení pro Itálii ve světě.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Giancarlo Moscara: Ve světě mistra barvy