Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Gerard Kuijpers: Střet Titánů?

28. 11.-23. 12. / Galerie 1 / Design

Do 27.12.2017 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Gerarda Kuijperse: Střet Titánů?

Dancing Stones se chystají vyplnit své horizontální prostory. Zvlnit a stočit se v nich. Rozvířit svoji energii. Mocně rostou ze země, jsou do ní zasazeni a následně se zvedají výš na křehké větvičce. Pátrají po té nejpohodlnější z výšek a z té pak ladně a bez námahy rozkvétají k dosažení největších výšin.
White Guards mají odlišný přístup. Prvně naleznou to nejklidnější z míst na zemi a zbaví se všech zbytných zátěží. Poté se napojí s nejzazšími místy kosmu. Z vědomostí tam nalezených zpátky na Zem přináší to, co je potřebné. O nic méně, o nic více. Proto při pohledu na White Guards nachází každý pozorovatel něco jiného. Někteří vidí zamrazené, nebo zkamenělé blesky, jiní pozorují meče štěpící skály a přitom další vidí obrovské, větrem plující pírka. Panensky bílé.
Zdá se nepravděpodobné, že by kdy vstoupily do střetu s Dancing Stones. Spíše naopak, mají si spolu mnohé co říct. V naprostém klidu a tichu.

Gerard Kuijpers

Výstava se koná v rámci Czech Design Week Podzim 2017 a pod záštitou starosty městské části Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Gerard Kuijpers: Střet Titánů?