Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž George Radojčić – Můj svět (mladá hvězda art brut)

Do 2.7.2020 bude ve Street Art Bistro, dříve Art bistro Místo, roh Šmeralova 1 / Letenské náměstí, Praha 7, přístupná zajímavá výstava obrazů George Radojčiće – Můj svět.

George Radojčić je mimořádně nadaný mladý umělec. Narodil se v roce 1987 v Sarajevu s mentálním handicapem, žije v Praze. Odmalička miluje umění a věnuje se vlastní osobité tvorbě. Rád se zabývá spirituálními tématy, bojem dobra a zla. Maluje zahrady, zvířata, přátelé, ilustruje i Karla Čapka.
 
V 17 letech byl přijat v rámci experimentu na AVU jako mimořádný student do grafického ateliéru docenta Jiřího Lindovského. Od loňska je činný v Ateliéru Radostné Tvorby, který nabízí uměleckou seberealizaci lidem s výtvarným nadáním, kteří jsou znevýhodněni mentálním handicapem nebo chronickou duševní nemocí.
 
O jeho tvorbě v roce 2012 Monika Kotová natočila dokumentární film George bon apart, vystavuje v renomované galerii Artinbox i na dalších místech.
 
Jeho práce jsou k vidění jak ve Street Art Bistru na Letné, tak souběžně v sesterském multifunkčním prostoru Eco Art Salon Oway, který nabízí široké spektrum kadeřnických služeb i další péči o tělo. Pracují zde s organickou kosmetikou s holistickým přístupem OWAY, která byla i jednou z inspirací pro tento prostor, místem pro vzdělávání a výstavy.
 
Kurátorem výstavy nazvané Můj svět je Marek Číhal.
 
https://www.streetartbistro.cz
http://ecosalonrolland.cz
http://marekcihal.net
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: kurátor Marek Číhal a Honza Ch.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž George Radojčić – Můj svět (mladá hvězda art brut)