Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Galerie WWG.CZ vystavuje – XIV – Pocta osobnostem fotografie

Do 21. 1. 2023 je v minigalerii centra Foto Škoda, Vodičkova 37, Praha 1, zdarma přístupná zajímavá a krásná výstava Galerie WWG.CZ vystavuje – XIV – Pocta osobnostem fotografie.

V prostorách minigalerie Centra FotoŠkoda se na začátku ledna otevřel čtrnáctý ročník výstavy galerie WWG.CZ. Fotograf a organizátor Jiří Heller pojal výstavu jako poctu nedávno zesnulým osobnostem fotografie Jiřímu Havlovi a Františkovi Dostálovi. K vidění jsou také snímky Bohdana Holomíčka, Petra Jana Juračky a dalších.

Výstavy „Galerie WWG.CZ vystavuje“ pořádá autor Jiří Heller již čtrnáctým rokem. Vždy zval k účasti dvacet až třicet autorů. Mezi hlavní osobnosti patřil často Jiří Havel, věrně zachycující rodné Krkonoše po řadu více než šedesáti let a později i objevující krásu světových velehor. Zcela jinému žánru se věnoval, a to též drahnou dobu, František Dostál. Nyní by mohl být označen zájmem street art. Leč to by bylo příliš svazující a nevystihující označení. Byl, jak sám říkal a psal pod své jméno, „fotografující“Srdcem i duší, duší i srdcem.

„Dovoluji si tvrdit, že většina obyvatel České republiky se v minulých letech někdy setkala s jeho snímky. Možná si nezapamatovali jméno autora, ale snad, a já tomu věřím, si odnesli ze setkání s jeho fotografiemi laskavý pocit a do snímků vkládanou poetiku,“ vzkazuje Jiří Heller.
 
Jiří Havel i František Dostál zemřeli ve vysokém věku na konci roku 2022. Tento výstavní ročník Galerie WWG.CZ je věnován právě jim. Na výstavě jsou k vidění i fotografie a osobní vyjádření blízkých Jiřímu Havlovi a Františku Dostálovi a jejich tvorbě. Patří k nim: Bohdan Holomíček, Petr Jan Juračka, Ctibor Košťál, Stanislav Pokorný, Roman Sejkot a Jiří Heller.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Galerie WWG.CZ vystavuje – XIV – Pocta osobnostem fotografie