Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Frédéric de La Mure: Jizvy rozdělení: Cesta podél železné opony

Do 10.10.2020 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Frédérica de La Mure: Jizvy rozdělení: Cesta podél železné opony.

V květnu a červnu 2019 se Frédéric de La Mure vydal na kole, se svým fotoaparátem a starými silničními mapami jako téměř jedinými zavazadly, na cestu dlouhou 2973 km z Travemünde do Terstu. Putoval po místech paměti na obou stranách hranic, které dnes již neexistují, z jedné země nikoho do druhé, třeba po trasách pohraničníků, a překročil již neexistující hranice na šedesáti čtyřech místech. 

Fotografická reportáž Frédérica de La Mure
Jako oficiální fotograf Ministerstva zahraničních věcí v letech 1982-2019 dokumentoval dění v mezinárodní diplomacii a nejrůznější aspekty působení Francie v zahraničí.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Frédéric de La Mure: Jizvy rozdělení: Cesta podél železné opony