Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž František Skála, Alžběta Skálová a František Antonín Skála: Popel rodinného krbu

15. 3.-15. 5. / Prostor Olga / Malba

Do 15. 5. 2022 bude v Prostoru Olga, Nad Primaskou 821/1, Praha 10, přístupná velmi zajímavá výstava František Skála, Alžběta Skálová a František Antonín Skála: Popel rodinného krbu.

Dnes jsme trochu zaspali, protože mámě se nějak zaseknul budík. I tak jsem ale stihnul voskovkou nakreslit Bětu na většinu lamp od nás ke Gutovce. Tváří se, že jí to je jedno, ale kdyby jí to bylo jedno, tak by se to nesnažila smazat. Odpoledne nám dal táta kreslit pštrosí vejce na draperii. Ségra to měla docela dobrý, i když táta jí řikal, že ty póry jsou odbytý a že měla měnit víc tužek. Mě řek jenom, že takhle by to nakreslil ve školce a že jestli s nim chci někdy mít společnou výstavu, tak ať to zkusim ještě jednou. Vůbec se mi nechtělo, ale nakonec jsem to vysmolil podruhý. Zejtra prej budeme malovat kedlubny…F. A. Skála
…………………………………………………………
První výstava z cyklu DCERY SYNOVÉ MATKY OTCOVÉ. Letošní rok se galerie Olga zaměří na dvě generace rodinných příslušníků a prozkoumá, zda a jak dochází k přenosu uměleckého zájmu.
…………………………………………………………
Hlavní ambicí galerie je zpřístupnění současného umění širšímu publiku, stejně jako zaplnění prázdného místa na galerijní mapě a přizvání umělecké scény do lokality pražských Strašnic.
…………………………………………………………
Prostor Olga je otevřen pro veřejnost pravidelně každou středu a čtvrtek od 13 do 18 hod. Výstavu můžete navštívit i během doprovodných akcí (via @prostorolga). Nebo po domluvě na telefonu 777 557 828.
https://www.bubahof.com/cs/olga/
…………………………………………………………
Činnost galerie Olga je realizována s podporou MČ Praha 10, Magistrátu HMP a MK ČR.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž František Skála, Alžběta Skálová a František Antonín Skála: Popel rodinného krbu