Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž fotografické výstavy Nikoly Novákové a Filipa Kopeckého: Medína

Do 4.3.2016 bude ve foyer Akademie věd, Národní 3, Praha 1, přístupná fotografická výstava Nikoly Novákové a Filipa Kopeckého: Medína.

Výstava představuje fotografie z cest po Maroku mladé umělecké dvojice Filipa Kopeckého a Nikoly Novákové. Medína je arabský název pro staré město – v užším smyslu se pak používá pro historická centra arabských měst. Momentky zaznamenané analogovou kamerou zachycují nenápadné okamžiky ze světa orientu. Fotografické diptychy vytvářejí na první pohled vizuálně sjednocený soubor, zároveň však i mozaikovitý portrét země, jež je označována za křižovatku kultur. Vizuálně podmanivé snímky nás přenesou do země s nezaměnitelnou vůní mátového čaje, do země plné protikladů, v níž se rozpíná Sahara s rozpálenými písky, kde se tajuplné ticho úzkých uliček středověkého města střídá s hlasitým štěbetáním trhovců na náměstí, vůně koření se přebíjí s všudypřítomným zápachem „čerstvého“ masa.

Nikola Nováková (1992) je studentkou dějin umění na KTF UK a současně také studuje fotografii na VOŠ Hellichova. Oba mladí umělci již společně vytvořili několik fotografických souborů a audiovizuálních děl, které vystavovali v menších galeriích.

Filip Kopecký (1994) se věnuje fotografii již od střední školy. Nejdříve studoval obor fotografická tvorba a média na VOŠ Hellichova, v současnosti studuje na UMPRUM v Ateliéru supermédií pod vedením doc. Davida Kořínka.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž fotografické výstavy Nikoly Novákové a Filipa Kopeckého: Medína