Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž fotografické výstavy Dnešní tvář Vinohrad

Ve výstavních prostorech Úřadu Městské části Praha 2, náměstí Míru 20, proběhne nejméně do 29.2.2016 výstava fotografií Dnešní tvář Vinohrad.

Nová výstavní kolekce je k vidění každý pracovní den – tedy v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:30 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 7:30 do 16 hodin, a v pátek od 7:30 do 13:30 hodin. Fotografie Svazu českých fotografů představují dnešní Vinohrady jako živou součást neustále se měnícího města. Vznikly v rámci projektu Praha dříve a nyní. Projektu předcházelo již šest výstav fotografií jiných pražských čtvrtí.

Výstava zahrnuje výběr z několika stovek fotografií, jež vznikly v rámci  workshopu pořádaného Svazem českých fotografů v rámci projektu Praha dříve a nyní. Aby výsledek byl co nejobjektivnější, měla možnost zapojit se do něj široká obec fotografů.

Obraz Vinohrad složený ze snímků 33 zúčastněných fotografů rozhodně není pohlednicový, reklamní ani stylizovaný, protože za každým stojí konkrétní příběh, konkrétní situace. Představuje dnešní Vinohrady jako živou součást neustále se měnícího města.

Smyslem fotografických workshopů Svazu českých fotografů věnovaných jednotlivým částem Prahy je zachytit jejich proměňující se podobu a zachovat ji pro paměť příštích generací.

K dosavadním workshopům, výstavám a publikacím (Dnešní Karlín, Dnešní Žižkov, Současný Smíchov, Přítomnost Braníka a Podolí, Současný Josefov, Dnešní podoba Vršovic) tak přibyla sedmá část originálně  koncipované kroniky hlavního města.

Další snímky, informace o průběhu workshopů, výstav a elektronickou podobu publikací z nich lze nalézt na těchto stránkách.

K letošnímu workshopu věnovanému Dnešní Letné a Bubnům ještě máte možnost se připojit.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž fotografické výstavy Dnešní tvář Vinohrad