Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž fotografické výstavy Diany Delevové a Petra Marka: Zrcadlení

24. 11.-31. 1. / Restaurace Mon Ami / Fotografie

Do 31.1.2016 bude v restaurantu Mon Ami, Roháčova 20, Praha 3, přístupná fotografická výstava Diany Delevové a Petra Marka: Zrcadlení. K výstavě vychází kalendář na rok 2016, který bude v restaurantu k dostání. Kalendář si také můžete objednat v Le Boudoir, Cimburkova 22.

V den vernisáže výstavy se konala dernisáž výstavy Sylwii Hacieji a MonikyJ.Grabowskiej „Voda a vzduch“ a také koncert úžasných Trio Bavlna a k tomu ještě přednes poezie básnířky Karoliny Kosikowskiej.

Diana Delevová a Petr Marek „Zrcadlení“

Diana Delevová a Petr Marek představí v Mon Ami svůj společný fotograficky projekt pod názvem „Zrcadlení“ .
Celý projekt týkající se pojmu zázraku odrazu obrazu Diana a Petr shrnuli takto:
„Je pravdivé, je jisté, je skutečné: To, co je dole, je jako to, co je nahoře, a to, co je nahoře, je jako to, co je dole, aby byl dokonán zázrak jediné věci….“ – Smaragdová deska.

Trio Bavlna

Necháváme se inspirovat tradiční hudbou krajů, ze kterých pocházíme, které jsme procestovali, nebo které nás niterně hluboce oslovují. Nápěvy a vlny odlišných melodií spojujeme v autorské aranže – je to náš oceán zvuků ze světa. Naším nástrojem je dech a hlas. Zní v nás (zní z nás) Balkán i Arménie, Polsko, Slovensko i jiné čarokraje. Posluchači se s námi vydají na cestu skrz kulturní rozmanitosti, které spojuje hudba.

Sylwia Hacieja a Monika J. Grabowska „Voda a vzduch“

Sylwia Hacieja
Malířka a fotografka, pocházející s Krakowa vystudovala užitkovou malbu na Soukromé Střední Umělecké Škole Designu v Praze.
Pote studovala malířství v Polsku – bakalářské studium v Kolegium Sztuk Pięknych v Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, a magisterské studium na Univerzitě Marii-Curie Skłodowskiej v Lublinie. Kromě věnováni se vlastní tvorbě, je spoluzakladatelkou a uměleckou vedoucí galerie, tvůrčího prostoru a vintage obchodu Le Boudoir na pražském Žižkově.

V obrazech a fotografiích z cyklu „Letouny Antonov – Vzduch/Voda – Lodě a Mola“ je viditelný zřetelný vztah mezí přírodou a konstrukci plavidla/letadla.
Snoubení lodí a vody, které odráží se na její povrchu a nebo ve vibraci vzduchu, kterým proplouvá vznášející se letadlo.
Teto prolínající se přírodou konstrukce zanechávají svou barevnou stopu, kterou autorka snaží se s přesností zachytit v svých pracích.

Monika Juhaňák Grabowska
Malbu studovala v Polsku u profesora Janusze Kaczmarského, profesorky Joanny Stasiak a profesorky Aleksandry Siminské.
V současnosti maluje převážně akrylovou technikou.
V obrazech se zajímá se především o barvu, hledání prostoru a světla. Prezentovaný cyklus se zaměřuje na světelné reflexy.
Kromě malby se věnuje se ilustracím, obálkám dětských knih a grafickým projektům.

Karolina Kosikowska
Narodila se v Německu v roce 1987, ponořena do Polska devadesátých let.
Tam studovala na Vratislavské Univerzitě, a taky v Lipsku.
Teď´ Praha…
S těmito pocity definuje psaní:
Ve skutečnosti já nevím, proč člověk musí dělat právě to „něco“ a ne něco jiného…
bezpochyby psaní mi vyhovuje nejvíce a využívám ho nejčastěji by vyjádřit to, co uvnitř.
Cítím jistotu náladu, pak přichází věneček asociací a pak jen papír, stačí útržek a je nutné psát „Nutnost napsat“ je jedinou naprogramovanou povinností, zbytek je nekonečná svoboda.
Karolina píše v polštině, němčině, angličtině a v budoucnosti v češtině.
https://haikusumienia.wordpress.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž fotografické výstavy Diany Delevové a Petra Marka: Zrcadlení