Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž FJ87 (Filip Jeřábek): COVID TEST 2020-2021

Do 30. 6. 2021 bude ve Vinotéce 2 deci, Americká 39, Praha 2 – Vinohrady, přístupná převážně v podzemí (a 1 obraz v přízemí vzadu) parádní výstava FJ87 (Filipa Jeřábka): COVID TEST 2020-2021.

Text k výstavě: Začátkem roku 2020 se začaly světem šířit šokující zprávy, které překvapeným lidem napříč planetou líčily, že kdesi v provincii Chuj-Pej unikl nebezpečný vir. Společnost se musela za běhu vypořádat s realitou, která se nejvíc ze všeho blížila apokalyptickému filmu. Stali jsme se herci vlastních životů. Někde na konci příběhu zjistíme, jak jsme naplnili svou roli. Jak jsme prošli testem, který z nás učinil komparzistu, záporáka nebo třeba samotného tvůrce příběhu. Abychom se do té doby nezbláznili, je potřeba se trochu zabavit. Například malováním obrazů.
 
FJ87 (Filip Jeřábek 1987, Praha): „Za všechno vděčím graffiti. Díky němu je moje tvorba ušetřena akademických dogmat a malířských nutností. Nepřemýšlím o kompozici, světlu ani proporcích. Prostě jen maluju a přitom využívám to, co už dobře znám: šipky, tvary, kombinace barev. Před prázdným plátnem stojím svobodně. Můj cíl není stát se národním umělcem. Chci si jen pustit hudbu, otevřít pivo a vypustit z hlavy svoje představy. Co bude dál, záleží na nich.“


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž FJ87 (Filip Jeřábek): COVID TEST 2020-2021