Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Filip Švehla: Wonderful World

24. 2.-7. 4. / Volesky & gallery / Malba

Do 7. 4. 2022 bude ve Volesky & gallery, Žitná 27, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů a instalace Filipa Švehly: Wonderful World.

…The colors of the rainbow so pretty in the sky
Are also on the faces of people going by
I see friends shaking hands
saying ‘How do you do’
They’re really saying, ‘I love you’…
 
Výstava Wonderful World představuje nejnovější plošné i prostorové práce Filipa Švehly — malíře, vzešlého z Ateliéru malířství I. na AVU. Jak sám název napovídá, autor se ve spojení s kurátorem snaží o příblížení optimistické verze současného světa, a to bez předsudků a ironie.
 
Duhová plátna, surové objekty a kresby tvoří současnou škálu tvorby Filipa Švehly. Autora, který je svým barvocitem a zálibou v životním absurdnu schopen vykouzlit promyšlenou instalaci kombinující minimalismus Dana Flavina, se scénickou lehkostí filmů Emira Kusturici a Federica Felliniho.
 
Kurátor: Adam Vrbka
Prostory galerie naleznete za bránou na konci dvora.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Filip Švehla: Wonderful World