Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Filip Štorch: Vietminh / Indochina 1946–1954

Do 20.8.2018 bude v kavárně AntHill, Americká 39, Praha 2 (u Náměstí Míru), přístupná zajímavá výstava Filipa Štorcha: Vietminh / Indochina 1946–1954.

Výstava concept artu, neboli vizuálního manuálu pro fiktivní počítačovou hru VIETMINH. Projekt byl původně vytvořen jako svazek výtvarných návrhů (art book), který zpracovává základní témata a aspekty concept artu. Patří mezi ně prostředí, postavy, ale i další a konkrétnější návrhy.

Výběr toho nejlepšího, včetně knihy samotné, bude k vidění v nostalgicky laděném interieru poválečného Vietnamu, ve vietnamské kavárně AntHill.

 

další info:
Ve Vietnamu se bojovalo od konce druhé světové války až do konce války studené. Vystřídali se zde Japonci, Francouzi, Američané a nakonec i Číňané. Nikdo vojensky neuspěl. Projekt VIETMINH se snaží o historicky přesné znázornění konfliktu mezi Francouzi a tenkrát čerstvě založeným komunistickým hnutím Viet-minh. Konflikt trval od roku 1946 a skončil slavnou bitvou o Dien Bien Phu, v roce 1954.

Dokument ČT může sloužit jako základní zdroj informací toto téma:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11238024416-pochoduj-nebo-zemri

Kniha byla vytvořena v rámci diplomové práce na Západočeské Univerzitě – Fakulta Designu a Umění.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Filip Štorch: Vietminh / Indochina 1946–1954