Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Filip Kůrka – Myslivecký realismus vol. 1

11. 5.-18. 6. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 18. 6. 2022 bude v The Chemistry gallery, Ovenecká 17, Praha 7 (hned u Letenského náměstí), přístupná velmi zajímavá, chytrá a zneklidňující výstava Filipa Kůrky – Myslivecký realismus vol. 1.

Text Štěpána Mikulenky k výstavě:

První výstava Mysliveckého realismu bude jednou z nejkontroverznějších výstav tohoto roku. Umělec Filip Kůrka vám představí své obrazy, které vás vtáhnou do hlubokých lesů, kde spolu souloží nymfy s myslivci v zelených kamizolách, pořádají se lovy na zvěř a pohanské rituály. Budete svědky střetnutí nového a starého světa plného paradoxů. Kůrkovy obrazy jsou považovány za kontroverzní a přehnané. A skutečně takové jsou. Navzdory tomu, že nám představuje svět plný fantazií a skryté touhy, značná část děl je inspirována tvorbou realistů 19.století, jejichž odkazu Kůrka vzdává hold pomocí parafrází jejich slavných obrazů. Kůrkovy obrazy jsou jako snový svět, zahrada plná zakázaného ovoce, stačí si jen utrhnout a ochutnat.
Filip Kůrka (*1993) je absolventem pražské Akademie výtvarných umění – prošel ateliéry Martina Mainera a Jiřího Petrboka. V průběhu studia absolvoval stáže na univerzitě v Londýně a také v ateliéru intermediální konfrontace Jiřího Davida na pražské UMPRUM. Velkou vlnu kontroverze vzbudil již svou diplomovou prací How Babies Are Made v roce 2019.
Text k výstavě: Štěpán Mikulenka


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Filip Kůrka – Myslivecký realismus vol. 1