Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Filip Horyna: Trávení plastu

24. 2.-20. 5. / Nau Gallery / Malba

Do 20. 5. 2022 bude v NAU Gallery, Kubelíkova 22, Praha 3, přístupná velmi zajímavá výstava Filipa Horyny: Trávení plastu.

 
Holka mi ve vlaku řiká: „Každej rok vyhyne tisíce druhů ryb.“ Kouknu se z okna: „A každej rok vznikne tisíc novejch typů telefonů nebo aut“. Když zrovna neutíkám do toho telefonu, tak vidím všude lidský skafandry. Jako masivy vápence, kterej vzniknul z ulit škeblí. Vítr, déšť a slunce nás asi moc ohrožujou, neni to prostě pro nás tady dost dobrý. Takže těch berlí, trubek, monitorů, posunovadel, ohřívačů a plen je potřeba docela dost. Ta změna je asi jediný, co se o tom dá s jistotou tvrdit. Někde ubývá, jinde přebývá. Řešim to tak, že tuhle změnu maluju. Ruční prací a zkratkou jí trávím.
 
Filip Horyna absolvoval v atelieru Jiřího Sopka na AVU v roce 2012.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Filip Horyna: Trávení plastu