Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž FF #12 | Extrémně normální — Zahájení Fotograf festivalu

8. 9.-22. 10. / Fotograf Gallery / Fotografie

Do 22. 10. 2022 bude ve Fotograf Gallery, Jungmannova 7, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Extrémně normální.

Výstava „Extrémně normální“ je věnována ambivalenci vizuálních reprezentací krajně pravicového násilí. Vizuální stereotyp „krajně pravicového vyvrhele“ se zdá být zastaralý, protože nepostihuje obrovský rozsah současných projevů příslušnosti k extrémně nacionalistické a pravicové politice. Zobrazování krajně pravicových chuligánů či demonstrantů nicméně převládá, zejména v žurnalistickém pojetí – i přes to, že toto opakování stereotypů, póz a gest může limitovat představy o tom, kdo jsou aktéři a podporovatelé této scény. Oběti a osoby postižené krajně pravicovým násilím navíc často stojí mimo zorné pole a přicházejí o svůj hlas.
 
Umělkyně a umělci zastoupení na výstavě používají různé umělecké strategie a mediálně reflexivní přístupy, aby se vizuálními prostředky vyrovnali s krajní pravicí a rozpoznali často znepokojující společné rysy referencí, zvláštní povědomost a strukturální rasismus, na němž se naše společnosti podílí.
 
Umělci a umělkyně: Ludwig Rauch, Jakob Ganslmeier, Norman Behrendt, Mykola Ridnyi, Rozkrývání skupiny NSU (Ewa Einhorn, Mareike Bernien & Alex Gerbaulet belit sağ), Tomáš Rafa
 
Kurátorky: Tereza Rudolf, Elisabeth Pichler, Markéta Mansfieldová
 
Sledujte FB event Fotograf Festivalu: https://fb.me/e/doYlIxYa7


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž FF #12 | Extrémně normální — Zahájení Fotograf festivalu