Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž FestMichael – práce studentů školy Michael

18. 6.-17. 7. / Náměstí Míru / Fotografie

Do 17.7.2015 bude na Náměstí Míru, Praha 2, volně přístupná výstava prací letošních studentů Fotografické tvorby a Grafického designu Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby MICHAEL.

Dne 18. 6. 2015 začal další ročník úspěšné akce FESTMICHAEL. Tato ojedinělá přehlídka vznikla na základě iniciativy samotných studentů a v předchozích letech se setkala s nadšeným přijetím široké veřejnosti. Realizaci projektu FESTMICHAEL napomáhá účast MČ Praha 2.

V rámci letošního ročníku FESTMICHAEL proběhla dne 18. 6. od 14 hodin v pražském kině Lucerna soutěžní projekce studentských filmů oboru Filmová tvorba. Od 17 hodin následovala na náměstí Míru před kostelem sv. Ludmily vernisáž výstavy prací letošních studentů Fotografické tvorby a Grafického designu.

Odborná porota v čele s režisérkou MgA. Zuzanou Zemanovou, vedoucí Filmové tvorby SŠ, Ing. Martinem Hřebačkou, vedoucím Filmové tvorby VOŠ, doc. Mgr. Vladimírem Kozlíkem, vedoucím Fotografické tvorby SŠ a VOŠ, MgA. Jakubem Štěpánkem a MgA. Miroslavem Roubíčkem, vedoucími Grafického designu SŠ a VOŠ, ocenila nejzajímavější filmové, fotografické a grafické práce věcnými cenami. Také letos si ocenění autoři odnesli rovněž slavnostní připomínku svého úspěchu – artefakt ve tvaru stylizované žárovky. Design ceny byl vytvořen studenty v rámci výukového programu školy.

Uměleckými garanty a patrony celého projektu jsou respektované osobnosti kulturního života naší země. Se školou Michael je spojuje dlouhodobá spolupráce, např. formou workshopů. Záštitu nad oborem Filmová tvorba převzal český filmový, televizní a divadelní režisér Jan Hřebejk. Za své filmy získal doposud třikrát Českého lva, a to za tituly Horem pádem, Musíme si pomáhat (nominace na Oscara za nejlepší cizojazyčný film) a Šakalí léta.

V případě specializace Fotografická tvorba tak učinil fotograf Tomáš Třeštík. Výběr oceněné práce studijního zaměření Grafický design podpořil grafický designér Jiří Toman.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž FestMichael – práce studentů školy Michael