Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Felix Schöppner

1. 2.-28. 2. / Hidden Gallery / Fotografie

Do 28. 2. 2022 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, velmi zajímavou a krásnou výstavu Felixe Schöppnera.

Felix Schöppner je německý fotograf, narozený v devadesátých letech v jižním Hesse. V roce 2010 nastoupil na Technické univerzitě v Darmstadtu na obor komunikační design se zaměřením na fotografii. V roce 2021 absolvoval s projektem kombinovaných médií věnujícím se přírodě a lidské percepci, který stále pokračuje. Během studií asistoval mnoha domácím i mezinárodním fotografům, u kterých se naučil spoustu technických i dalších dovedností. Na počátku své kariéry se zaměřoval na oblast dokumentární fotografie a fotografie architektury, později se těžiště jeho práce přesunulo k zátiší. Felixovy snímky jsou výsledkem kombinování různých technik a materiálů do specifických instalací. Ve své práci je posedlý honbou za přesností a dokonalostí, a to jak z hlediska obsahu, tak formy. Fotografie je pro něj součástí komplexního procesu zabývajícího se otázkami lidského vnímání.

Nová série výstav pod názvem: Poetika, Estetika, Kompozice, oslavuje fotografii v její největší síle, jak vizuální, tak i vypravěčské. Chceme při pohledu na fotografii utéct do představy, jaké by bylo mít její obsah v našem životě, nebo chceme zůstat přítomni a samotnou fotografii vychutnávat?
 
Čtvrtým fotografem z výstavní série Poetika, Estetika, Kompozice je Felix Schöppner.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Felix Schöppner