Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Federica Sala – True lies (šperky, náhrdelníky)

Pouze do 20. 11. 2015 můžete v Galerii Září, Heřmanova 33, Praha 7 (nad Veletržním palácem), navštívit zajímavou výstavu Federica Sala – True lies (šperky, náhrdelníky).

Galerie Září představuje italskou šperkařku a její jedinečné spojení kovu, drahokamů a skla

Federica Sala je jednou z výrazných tváří nastupující generace italských šperkařů. Po studiích na slavné škole Alchimia Contemporary Jewellery School ve Florencii a pracovních zkušenostech u předních italských šperkařů, se Federica soustředí na současný šperk v jeho organických formách. Její práce je postavena na hlubokém konceptu a v rámci realizace kolekcí se nebojí experimentovat s materiály a přicházet s naprosto novým a nečekaným řešením.

Tak tomu bylo i u její nové kolekce True Lies, ve které představila jedinečný způsob spojování tak rozdílných materiálů jakými jsou kov, sklo a kameny. Jeden z kousků kolekce byl nominován na prestižní cenu Stanislava Libenského. Díky galerii Září však bude moci české publikum poznat práci mladé umělkyně v širších souvislostech a pochopit celistvý princip její práce, holešovická galerie totiž vystaví všech 20 kusů oceňované kolekce.

“Ptali jste se někdy sami sebe, jestli to, co vidíte kolem sebe, je pravda? Je to, co vnímáme, skutečnost? Podle Platóna je realita jen nedokonalou projekcí našeho limitovaného vidění světa. Na pohled drsný člověk může být uvnitř velmi zranitelný, co se zdá být tvrdé, může být vmžiku kapalné. Vše může být lží i pravdou a protiklady nemohou být rozdělené,” popisuje Federica Sala počátek své inspirace pro novou kolekci a dodává: “True Lies jsou struktury beze smyslu poukazující na křehkost reality, která je pouze jednou z možností vidění skutečnosti.”Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Federica Sala – True lies (šperky, náhrdelníky)