Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž expresivních originálních komiksových kreseb Pavla Trnky: Futural

Cca do 31. 3.2016 budou v nové galerii Art Point, Gorazdova 9, Praha 2, k vidění expresivní originální komiksové kresby Pavla Trnky s přesahem do budoucnosti pod názvem Futural.

Pavel Trnka

Narozen 6. 2. 1981 v Plzni. Žije a pracuje v Plzni a Praze. V roce 2009 absolvoval Ústav umění a designu na Západočeské Univerzitě v Plzni. Je také absolventem Pedagogické fakulty na téže univerzitě. Od studií v atelieru prof. Borise Jirků se věnuje především figurální kresbě. Středem jeho zájmu je v posledních letech kromě kresby, ilustrace a grafiky především malba. Od roku 2008 působí jako odborný asistent pro kresbu a malbu na Fakultě umění a designu ZČU v Plzni, kde vyučuje figurální kresbu, malbu a ilustraci. V roce 2012 založil časopis komiksu, ilustrace a kresby: Caves, s cílem upozornit na kvalitní tvorbu českých a evropských autorů.

http://paveltrnka.crevado.com/

Kurátorem výstavy je Adrian Kukal, zakladatel Galerie Art Point.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž expresivních originálních komiksových kreseb Pavla Trnky: Futural