Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Experimentální textil, výstavy studentů ateliéru textilní tvorby UMPRUM

Do 28.8.2016 bude v Galerii Kuzebauch, Říčanova 19, Praha 6 (tram Říčanova a pak cca 500 m), přístupná zajímavá výstava Experimentální textil studentů ateliéru textilní tvorby UMPRUM.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr

Studenti Ateliéru textilní tvorby představují na souborné výstavě Experimentální textil výsledky svého dlouhodobého projektu. Hranice klasického pojetí textilu posouvají dál a hledají nové cesty zpracování různých materiálů, které nahrazují či sofistikovaně doplňují textil.

Hlavní myšlenkou prací je využití toho, co nás obklopuje. Zjišťujeme vlastnosti materiálů, které tvoří svět okolo nás. Vnímáme jejich tvrdost i ohebnost, poddajnost, křehkost i stálost. Klademe si otázky: získáváme, nebo dobýváme? Od nejstarších dob zanecháváme stopu tam, kde jsme vymýtili les nebo založili lom. Překonáváme překážky. Vymýšlíme nástroje. Pracujeme sami, ale postupem času je nás stále více ve složitých systémech. Postupně snad budeme chápat, že příroda není nepřítel, kterého je třeba dobývat. Potřebujeme ji. A potřebujeme-li to, co nabízí, získávejme to s rozmyslem, nedobývejme.

Jitka Škopová
vedoucí Ateliéru textilní tvorby, Katedra užitého umění UMPRUM

Na výstavě se představují:

Eliška Hlaváčková – Vady dřeva, Dýně

Ondřej Trnka – Vyhoření vlákna

Alžběta Hnízdilová – Smůla

Kateřina Haderková – Květy

Pavla Nosková – Rašelina

Amálie Koppová – Aktivní uhlí

Alžběta Prouzová – Platan

Lucie Miklóšová – Raincoat

Mirka Vokounová – Vodní blecha

Kristýna Dúhová – Silikon, Sůl

Otevírací doba galerie je od 10 do 17 h ve všední dny nebo po domluvě. Vstup do galerie je volný. Více na www.galeriekuzebauch.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Experimentální textil, výstavy studentů ateliéru textilní tvorby UMPRUM