Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eva Zoubková, Michaela Gorcová „Zatajeným dechem“

12. 9.-4. 10. / Kuskovu / Šperkařství

Do 4.10.2019 bude v Galerii Kuskovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Evy Zoubkové a Michaely Gorcové „Zatajeným dechem“.

Příroda inspiruje mnoho výtvarníků. Motivy pro svou práci v ní hledají i Eva Zoubková a Michaela Gorcová, které budou v září v KusKovu vystavovat své objekty a šperky.

Eva Zoubková pracuje převážně s hliníkem a mědí, ze kterých vytváří listy, noční motýly či křídla v nadživotní velikosti. Tenké plechy tvaruje, vrství a provrtává do nich velmi jemné struktury, kterým sluší hra se světlem. Její objekty se při zavěšení lehce vznášejí v prostoru a působí až étericky.

Žensky jemné jsou i šperky Michaely Gorcové. Vyrábí je především z nerezi, kterou nechává buď „surovou“ nebo ji různě patinuje, pozlacuje či postříbřuje. Kolekce, kterou bude na výstavě prezentovat, také vychází z přírodních motivů listů a květin. I jim jejich struktura propůjčuje zdání křehkosti, kterou rozpohybuje i zatajený dech.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eva Zoubková, Michaela Gorcová „Zatajeným dechem“