Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eva Turnová: Možná stihnu ještě žábu

3. 12.-2. 2. / Pražská kavárna / Malba

Do 2.2.2020 bude v Pražské kavárně, Dukelských hrdinů 44, Praha 7, přístupná zajímavá výstava obrazů Evy Turnové: Možná stihnu ještě žábu.

Všechny fotky z výstavy: Petr (barevné) a Martin Siebert (černobílé).

Eva Turnová, bývalá basistka skupiny The Plastic People of the Universe, představuje sérii svých starších i nových obrazů na výstavě pod názvem „Možná stihnu ještě žábu“.

Jsou mezi nimi zejména portréty osobností, které ji ovlivnily, ale i prostředí inspirované různými texty. Výstavu zahájí kurátor mikulovského sympozia Libor Lípa. Literárně-hudebním ozvláštněním večera bude četba autorčiných sloupků Turnový háj, po kterém zahraje společně s Josefem Janíčkem, kapelníkem skupiny The Plastic People of the Universe, a s Hanou Skopcovou několik písní od skupin The Fugs a Vevet underground.

o autorce

Eva Turnová je úspěšná česká baskytaristka, skladatelka, spisovatelka, malířka a překladatelka. Vystupovala s kapelou The Plastic People of the Universe a dnes vede vlastní hudební projekt Eturnity. Přeložila knihu Marka Vonneguta Expres do ráje a zfilmovanou verzi Červeného trpaslíka. Přispívá do týdeníků Instinkt, Reflex, Reportér a Respekt, své glosy čte na stanicích Český rozhlas Plus a Český rozhlas Dvojka. Nahrála audioknihu Čtení z Turnových hájů a vydala sedm dílů knih sloupků Turnový háj, jejichž výběr vyšel v nakladatelství Argo pod názvem BE100F (best of). V roce 2018 se uskutečnila dramatizace jejích sloupků v divadle Husa na provázku. Od března 2019 má pravidelné literárně-hudební talk show Procházka Turnovým hájem.

hlavní výstavy obrazů Evy Turnové

2013 – Turnový háj, VISIO Art Gallery, Plzeň

2014 – Jinotaje a stejnozřejmosti, Galerie Lucerna, Praha, spolu s Martinem Frindem

2018 – Garden is open, kavárna Velryba, Praha, spolu s Vratislavem Brabencem

2018 – 25. výtvarné sympozium – zámek Mikulov, spolu s Liborem Lípou, Tono Stanem, Pavlem Opočenským, Jakubem Špaňhelem, Martinem Gerbocem, Duncanem Higginsem, Teou Dohnalovou, Noemi Smolík a Wernerem Mallym.

www.evaturnova.cz / facebook.com/evaturnovaofficialFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eva Turnová: Možná stihnu ještě žábu