Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eva Synková: Vábení světlem

Do 15. 10. 2021 bude ve výstavních prostorech showroomu ASSO Biskupská 8, Praha 1 (v podzemí), přístupná zajímavá výstava obrazů Evy Synkové: Vábení světlem.

Eva Synková (nar. 1964, Svitavy)

V letech 1986 až 1991 vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Sopka a Čepeláka.

Její tvorba je námětově i materiálově velmi široká. Pohybuje se od abstrakce k realismu, od kresby pastelem na papíře, po velká plátna olejem nebo akrylem. V obrazech z poslední doby se opět vrátila k figurální tvorbě. Zaujal ji i malý formát, rozmývaná lazurní malba akrylovými barvami na kartonu, připomínající akvarel, v kombinaci s přesvědčivě zvládnutou kresbou. Tématem jejích obrazů jsou městské krajiny a světelné interiéry s lidmi, zvířaty a předměty. Její tvorba dokáže zaujmout uvolněnou hravostí, expresivní tvarovou poetikou, narativním realismem i abstraktní citlivostí.

Žije v Praze a v současné době je na volné noze.

Kromě malby se věnuje i pedagogické činnosti ve výtvarných kurzech, restauruje, vytváří realizace do architektury, je filmovou patinérkou a několik let pracovala jako grafik a vedoucí DTP v nakladatelství Oeconomica.

eva-synkova.cz
 
….
 
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eva Synková: Vábení světlem