Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eva Nádvorníková: Neuchopitelný stromořád

12. 1.-5. 2. / Galerie Prokopka / Malba

Do 5.2.2016 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná výstava obrazů Evy Nádvorníkové: Neuchopitelný stromořád.

Eva Nádvorníková (narozena 1980) absolventka Akademie výtvarných umění v Praze (ateliér experimentální grafiky Prof. Vladimíra Kokolii) s roční stáží v Satakunta Polytechnic, Unit of Fine Art, Kankaanpaa, Finsko, malířský a grafický ateliér. Hlavními náměty jsou stromy, průhledy skrz větvoví, dříve se take zaměřovala na figurální malbu. Výstava Neuchopitelný stromořád prezentuje obrazy korun stromů, tomuto tématu se autorka věnuje dlouhodobě. Malby Nádvorníkové diváka vtahují do prolínajících se vrstev obrazu, odkrývají procesy siločar tvořených větvemi, vzduchu, světla, celkové živoucí energie zrození přírody. Skrze vířivé línie větví odkrývá něco co na první pohled jen tušíme, může to být slunce, mrak, vesmír, vřískot ptáků nebo atmosféra přítomného okamžiku. Hmota obrazu působí harmonicky, s velkou koncentrací přistupuje k jednotlivým tahům štětce i barevným kombinacím ploch. Barva je pro ní stále výzvou zlatavé tóny, fialová, oranžová, zelená jsou pokládány v tvořivém transu do prostoru obrazu. Nejraději autorka pracuje olejovými barvami, dále se věnuje akrylu či akvarelu. Autorka má za sebou řadu výstav společných i samostatných. Pokud Vás vystavená díla zaujala, kontaktujte kurátorku výstavy Markétu Vlčkovou.

Výstavní plán galerie Prokopka směřuje k mladé a střední generaci výtvarníků a má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby, fotografie, sochy až po nová média

http://nadvornikova.eu/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eva Nádvorníková: Neuchopitelný stromořád