Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eva Fajčíková: Bonus Level

Do 6. 12. 2022 je v nově otevřené pobočce Galerie MEGA, podchod metra Můstek, výstup Václavské náměstí, přístupná velmi zajímavá výstava Evy Fajčíkové: Bonus Level.

Eva Fajčíková

(* 1. února 1990 Banská Bystrica, Slovensko) je slovenská malířka.

V letech 2000–2008 studovala Gymnázium v Šahách. Poté v letech 2008–2014 studovala Právnickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě a v letech 2011–2017 Akademii výtvarných umění v Praze, ateliér Martina Mainera. Zabývá se realistickou a figurální malbou.

Bonus level vychází z knihy Phantasmal Spaces M. Fuchse, která studuje hry z pohledu topografie a všeobecně se zabývá krajinou ve videohrách. Popisuje místa, které se opakují ve většině her jako například útes, portál, jeskyně, ruina a i. Tyto části jsou nazývány krajinnými archetypy. Pro svojí práci jsem si vybrala zatím dva objekty. Ruinu a les, v duchu těchto dvou topografií se nesou i obrazy – levely. Jednotlivé levely mají svou postoupnost, fungují v pomyslné hře, kterou si divák nikdy nezahraje, protože neexistuje, jde tedy o snovou krajinu, kde jsou přístupné jen náhledy levelů.

Každý obraz/level patří do světa, který má přiřazené číslo. Zatím jsem vytvořila 2 světy: Paradiso 1 (les – džungle) a Avalon 14 (ruina/hrad). Spojovacím prvkem jednotlivých levelů je artefakt, který by pomyslný hráč sbíral a tak získával body, v Paradise to jsou jablka a v Avalonu dukáty. Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eva Fajčíková: Bonus Level