Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eva Fajčíková a Michal Janovský: Out of the dark

7. 9.-30. 9. / Galerie 1 / Malba

Do 30. 9. 2021 bude v Galerii 1, Štěpánská 47, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Evy Fajčíkové a Michala Janovského: Out of the dark.

Srdečně Vás zveme na výstavyu obrazů Evy Fajčíkové a Michala Janovského, jejímž hlavním motivem je pohled na narušené soužití člověka s přírodou. V dílech obou autorů najdete nejen jasná varování, ale hlavně důkaz o tom, jak je příroda všemocná. V obrazech plných symbolismu, mystiky, legend a mytologických podobenství můžete vidět, jak by to mohlo vypadat, když se příroda na lidstvo naštve a řekne: Tak dost! 

Kurátorkou výstavy je Renáta Mužíková.

Eva Fajcikova – visual artist je absolventka Akademie výtvarných umění v Praze. Dlouhodobě se věnuje realistické malbě, v rámci které pokrývá širokou škálu témat – na jejích plátnech můžeme bujnou vegetaci , sérii hořících kostelů, náboženské obřady nebo portréty žen inspirované starými módními magazíny.

Michal Janovský vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu sklářskou a Vyšší odbornou školu sklářskou v Novém Boru. V současné době se naplno věnuje malování. Dominantním mediem v jeho tvorbě je suchý pastel, věnuje se ale i klasické olejomalbě. Práce Michala Janovského se zaměřují hodně na portréty, témata čerpá ale i z historie, přírody a zakomponovává i mystické prvky. O své tvorbě říká: „Těší mě jemná práce s realitou a propracovaným řemeslem.“  www.michaljanovsky.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eva Fajčíková a Michal Janovský: Out of the dark