Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eugen Kukla: Ohlédnutí

2. 6.-28. 6. / Kavárna Velryba / Fotografie

Do 28.6.2015 bude v galerii kavárny Velryba, Opatovická 24, Praha 1, přístupná zajímavá výstava fotografií Eugena Kukly: Ohlédnutí.

Pražský rodák Eugen Kukla vystudoval VŠE v Praze a mezinárodní vztahy na Kolumbijské univerzitě v NY. Fotografování se věnuje již po mnoho let. Většina Kuklových fotografií zůstávala uložena v šuplíku, což se postupně změnilo až po roce 2001, kdy v pražském NODu vystavil svou pražskou reflexi newyorského 9/11 a v roce 2010 reportážní fotografie z koncertu Evy a Vaška pod Řípem – to vše na žofínském Foru 2000 a následném projektu L.A.F. – Laughter and Forgetting – ve Francouzském kulturním institutu. Byl to však až nástup fenoménu Facebook, který autorovi umožnil publikovat šířeji a veřejněji.

Na zmíněné sociální síti ho uspokojuje rychlá zpětná vazba, možnost diskutovat, zasazovat fotografie do vícera kontextových rovin a setkávat se s díly dalších tvůrců bez ohledu na hranice, vzdálenosti a kulturní okruhy. Vzdor populárním klišé o virtuálnosti netového života se postupně osobně seznámil s řadou inspirativních lidí, ke kterým by se asi jinými způsoby nedostal. Mezi nimi i Miroslavem Čejkou, duchovním otcem „kamenného“ facebookového projektu „3 plus 2“, který dal dohromady skupinu tvořivě naladěných lidí, kteří, ač se v minulosti nikdy nepotkali, na Facebooku k sobě nalezli sympatie a rozhodli se ke společné výstavní činnosti. Výsledkem se staly expozice v Lánech, Rakovníku, Veselí nad Moravou, Hradci Králové a Mělníku. Kromě těchto míst se Eugen Kukla představil i v pražské galerii Gdovín, ateliéru ALf, kroměřížské Staré masně, brněnské Koločavě, Adamově a v pražské galerii Lesní směs v centru Cafe v lese. V poslední době bylo několik jeho fotografií vystaveno na Czech Press Photo 2012 – 2015 a řadě dalších výstav.

https://www.facebook.com/eugenkuklaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eugen Kukla: Ohlédnutí