Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ester Starling: „Všechno“

Do 19.5.2017 bude ve stylovém papírnictví kaš-mi-daš, Pod Nuselskými schody 1721/3, Praha 2, přístupná zajímavá výstava  youtuberky Ester Starling, nazvaná „Všechno“.

Populární YouTuberku Ester Špačkovou alias Ester Starling na YouTube proslavily lifestylová povídací videa.

Na co se můžete těšit? ,,Tvořím, co mě napadne. Do mé tvorby se vždy nejvíce promítá daný okamžik, nálada a nápad, který přichází zdánlivě sám a odnikud. Myslím si, že umění nemá žádná pravidla, a to je na tom z mého pohledu to nejlepší. Ráda pracuji s náhodou a věřím, že právě ona dokáže při mém kreslení a malování nejvíce kouzlit. Kombinuji různé techniky a materiály, abstrakci i reálné prvky, zmatek s minimalismem,“ představuje svou tvorbu Ester.

„Často se mě lidi ptají, co daný obrázek nebo malůvka znamená, a kde kdo chce vědět, jakou velkou myšlenku jsem do daného výtvoru vložila. Ale pravda je taková, že já často jednám opravdu spontánně, nechávám se vést svou intuicí a pocitem, který v tu chvíli prožívám. Samozřejmě že někdy tvořím, protože mám nápad, myšlenku, kterou do obrazu chci vložit, ale každý si to stejně vyloží po svém, tak proč bych někomu měla něco nutit. Moje tvorba splní svůj účel, když bude vyvolávat různé emoce a pocity, když bude přinášet radost, nebo když se bude zkrátka jen líbit. To je všechno, co si přeji,“ říká Ester k tématu své výstavy, která dostala název „Všechno“.

Co se týče použitých materiálů a technik, Ester často maluje akvarely a drobnější díla zachycuje na papír tužkou, propiskou, fixem. „Ráda taky trhám, lepím, stříhám, překládám, mačkám, propichuji a špiním. Z toho vznikají moje koláže. Občas říkám, že dělám „recyklační umění“, i když nevím, jestli je to úplně ten správný výraz. Jde o to, že dokážu použít skoro všechno. Od letáků, jízdenek, starých učebnic a náhodně nalezených kusů papíru až po krásný ruční papír, čisté plátno, čerstvě vypnutou čtvrtku,“ dodává slavná youtuberka.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ester Starling: „Všechno“