Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Erwin Bohatsch – 13 obrazů

Do 22. 6. 2023 je v Rakouském kulturním fóru, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1, v obou patrech zdarma přístupná velmi zajímavá výstava Erwin Bohatsch – 13 obrazů.

Otevřeno po–pá, 10–17 h, kromě rakouských a českých svátků.

Výtvarník Erwin Bohatsch je jedním z nejuznávanějších a nejúspěšnějších rakouských umělců současnosti a zároveň jedním z nejvýznamnějších průkopníků nové malby v Rakousku.

Pro Bohatschovu tvorbu je charakteristická neustálá oscilace mezi předmětností a abstrakcí, mezi barevností a absencí barvy a mezi linií a plochou. Krouží kolem dodnes výbušné otázky aktuálnosti malby. Ve svých současných dílech definuje obrazové pole jako heterogenní matici, na níž se setkávají například výrazně načrtnuté formy s neohraničenými plochami malby s hrubými tahy štětcem. Zejména jeho kompaktní práce na papíře jsou experimentálním prostorem pro nové přístupy, které pak Bohatsch převádí na plátno.

Třináct obrazů představených na výstavě, všechny v provedení olej/akryl na plátně, zahrnuje období od roku 2014 do roku 2022.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Erwin Bohatsch – 13 obrazů