Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Erika Pellicci

19. 7.-3. 10. / Hidden Gallery / Fotografie

Do 3. 10. 2022 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, velmi zajímavou výstavu fotografií Eriky Pellicci.

Erika Pellicci absolvovala Akademii výtvarných umění ve Florencii a v roce 2020 získala magisterský titul v oboru fotografie na Akademii výtvarných umění v Bologni.
Je držitelkou ocenění Combat Art Tracker 2021 a v současné době pokračuje ve své umělecké kariéře v Berlíně. Ve své práci se zaměřuje na vztah těla a prostoru prostřednictvím performativní zkušenosti jako výpovědi o realitě.
Hlavním médiem, které používá, je fotografie.
 
Qui sempre. Qui forse. Qui mai.
Na otázku „Jaké je mé místo ve světě?“ se pokouším odpovědět touto kolekcí snímků. Při hledání místa, kde se cítím doma, jsem během posledních dvou let shromáždila okamžiky, kdy jsem se cítila více či méně blízko neustále se měnící představě kořenů. „Tady vždy“ nemusí být nutně vždy a „tady nikdy“ se může stát možná. Téma existence se pohybuje na neustálé ose mezi racionálním a iracionálním, přičemž se vyznačuje neopakovatelností a nejistotou míst, emocí a situací. Nakonec nalezení správného místa nezávisí ani tak na skutečném fyzickém distancu, jako spíše na mentální cestě.
 
Nová série výstav pod názvem: Poetika, Estetika, Kompozice, oslavuje fotografii v její největší síle, jak vizuální, tak i vypravěčské. Chceme při pohledu na fotografii utéct do představy, jaké by bylo mít její obsah v našem životě, nebo chceme zůstat přítomni a samotnou fotografii vychutnávat?
 
Kontakt na osobní prohlídky:

Mail: filip (zavináč) filipkartousek.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Erika Pellicci