Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Emanuel Frinta: Touha

16. 2.-7. 3. / Galerie Zlatá Husa / Kresba

Do 7.3.2016 bude v Galerii Zlatá husa, Dlouhá 12, Praha 1, přístupná krásná a zajímavá výstava Emanuel Frinta: Touha. Vstup do galerie je jen pro vážné zájemce a v limitovaných hodinách (návštěvu je lepší si domluvit předem).

Emanuel Frinta (31. října 1896, Nové Hrady u Vysokého Mýta – 3. února 1970 v Praze) byl český malíř, grafik a ilustrátor.

Vystudoval gymnázium ve Vysokém Mýtě a poté (1917-1923) studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby, Jakuba Obrovského a Maxe Švabinského.

Byl členem Umělecké besedy. V roce 1924 pro názorové neshody spolu s dalšími výtvarníky (Karel Holan, Miloslav Holý, Pravoslav Kotík, Karel Kotrba, Oldřich Kerhart, Marie Schnabelová) z Umělecké besedy odešel.

V roce 1936 založil soukromou školu kreslení v paláci Louvre v Praze na Národní třídě.

Studijní cesty a pobyty v zahraničí:
1923 Paříž, stáž u F. Kupky
1924 Itálie

CV: WikipedieFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Emanuel Frinta: Touha