Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eliška Štěpová: Noetika mileniála

4. 6.-30. 6. / Rock Café / Ilustrace

Do 30. 6. 2021 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Elišky Štěpové: Noetika mileniála.

Současná výstava s názvem Noetika mileniála je věnovaná autobiografickým příběhům ze života a pracovního prostředí autorky. Dvě diametrálně odlišná povolání zachycená do trefných komiksů, které chytnou u srdce každého.
Jaké je pojítko mezi profesí vychovatelky a prácí s dětmi ve školní družině a grafikem ve sportovním marketingu? Humorem sobě vlastním ztvárňuje různé zážitky, které jsou prezentovány formou krátkých stripů. Autorka sama uvádí, že je to pro ni i forma terapie.
 
Eliška Štěpová se narodila v Hradci Králové. Vystudovala SOŠPg v Nové Pace, odkud její kroky následně mířily do Prahy, kde vystudovala kresbu a ilustraci v médiích na VOŠ Václava Hollara. Aktivně se věnuje kresbě ilustrací, malbě a převážně tvorbě komiksů. Jako absolventskou práci vytvořila první díl komiksové knihy the Understate, který se nese v duchu sci-fi. Její první výstava se konala v roce 2018 ve studentské galerii Artrafika v Praze, a druhá v roce 2019 v Hradci Králové.
Eliška Štěpová je pro nás neobjeveným talentem tuzemské ilustrátorské scény. V současnosti se živí, jako grafický designér.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eliška Štěpová: Noetika mileniála