Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eliška Hamajdová: Tekutá modernita a Obraz obrazem české domácnosti

26. 8.-26. 9. / FofrKafe - Soukenda / Malba

Do 26. 9. 2021 je ve Fofrkafe – Soukenda, Soukenická 15, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Elišky Hamajdové: Tekutá modernita a Obraz obrazem české domácnosti.

Projekt Obraz obrazem české domácnosti vzniká již od roku 2017 a je stále ve vývoji. Projekt by měl utvářet určitý obraz o naší společnosti s prioritou na výběr objektu nacházejícího se nad sedací soupravou, pohovkou či gaučem v soukromém sektoru, neboť právě na tomto místě se nejčastěji uplatňuje realizace estetických záměrů daných rodin nebo jedinců. Cílem je vytvořit aspoň stovku obrazů a vy si budete moct část z nich prohlédnout.
 
Druhá série Tekutá modernita vznikla náhodně z potřeby tvořit. Odkazuje na knihu Tekutá modernita od polsko-britského sociologa Zygmunta Baumana. V podstatě je to reakce na dnešní konzumní svět, který je ovládán touhou namísto potřeb. Z pohledu autorky tento svět balancuje na hraně, tak jako všechny obrazy ze série.
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eliška Hamajdová: Tekutá modernita a Obraz obrazem české domácnosti