Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Eliáš Dolejší – Silence

Do 19. 8. 2023 se můžete v (A)VOID Gallery, Rašínovo nábřeží, Praha 2 (pod Tančícím domem, v oblouku v nábřežní zdi č. 17, u přístaviště parníků), podívat na velmi zajímavou výstavu Eliáše Dolejšího – Silence.

Výstavy a instalace Eliáše Dolejšího (*1982) mají vesměs site specific charakter. Jejich dosavadní posloupnost – jmenujme např. Zrcadlení, Vnitřní horizont, Promluva, Čekání, Mizení – lze nahlížet jako výpověď o procesu proměny projevu substance nitra. Z výrazových forem vnímáme syntézu křehkosti, exprese, tenze, odhmotnění, přítomné koncentrace, dějové cykličnosti. Instalací pro (A)VOID Gallery Eliáš Dolejší nabízí svůj současný vhled do mnohovrstvého prostoru fenoménu Ticha.

Eliáš Dolejší (nar. 1982 v Praze) studoval v letech 2003–2004 na Fakultě umění Ostravské univerzity (ateliér M. Kotrby) a v letech 2007–2013 na Akademii výtvarných umění v Praze (Ateliér sochařství II, J. Zeithamml); roku 2009 absolvoval stáž v ateliéru hostujícího umělce J. Merty.
www.works.io/elias-dolejsi

Kurátorka: Iva MladičováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Eliáš Dolejší – Silence