Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Edgar Schwarz — Triumph der Zerstörung

23. 3.-22. 4. / Fotograf Gallery / Fotografie

Do 22.4.2017 bude ve Fotograf gallery, Školská 28, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Edgar Schwarz  — Triumph der Zerstörung.

Kurátor: Jiří Ptáček

Edgar Schwarz (1987) je v současnosti známý zejména jako člen hudebních formací Schwarzprior a Wolf Trap. Mnozí již zapomněli, že byl rovněž fotografem. A tak trochu na to zapomněl i on sám. O znovuobjevení jeho fotografické tvorby se tak musela postarat galeristka a výrazná osobnost české kulturní alternativy Sráč Sam, která mu před třemi lety vybrala výstavu pro svoji galerii v České Bříze. Ve Fotograf Gallery představujeme výběr Schwarzovy práce z různých časových období. Jejich deníkový charakter, podpořený častým užíváním polaroidu, by nás neměl zmást. Tyto technicky nekvalitní a sexuálně explicitní momentky nejsou nějakým domácím pornem, ale především manifestací libertínského životního stylu, při kterém jsou večírky i vztahy divočejší, ale díky tomu také tak intenzivní, a který lásku a intimitu – Schwarzova ústřední témata – bere absolutně vážně, nesmlouvavě a vždy včetně hrozby jejího zničení.

Jiří PtáčekFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Edgar Schwarz — Triumph der Zerstörung