Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž dvoudenní výstavy privátní sbírky Kojoon (20. a 21. 5. 2023)

Pouze ve dnech 20. a 21. 5. 2023 je v Hale 36, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, přístupná velmi zajímavá privátní sbírka Kojoon.

Otevřeno je od 10:00 do 18:00.

Privátní sbírka KOOJON vystaví v suterénních prostorách Haly 36 v pražské Holešovické tržnici netradiční kolekci děl současného českého umění. Výstava proběhne v rámci letošního ročníku festivalu Open House Praha 2023

Kurátorované prohlídky: sobota 20. 5. 14 hod. a 16 hod.
Sbírka KOOJON se zaměřuje na sbírání a prezentaci nejzajímavějších autorů současné české umělecké scény. Výstava v kulisách bývalých Ústředních jatek královského města Prahy navazuje na loňský velmi úspěšný výstavní projekt v Pragerově kotelně. Letos nabídne mezigenerační multimediální a kreativní prezentaci tuzemského progresivního výtvarného umění. Mezi vystavenými autory se objeví umělci Tereza Štětinová, umělecká skupina Rafani, Julius Reichel, umělecké duo Anna Sláma & Marek Delong, Jakub Jansa, Martin Salajka, Marie Lukáčová, Tomáš Roubal, Jiří Franta & David Böhm, Hynek Alt či Luděk Rathouský, současně budou vystavena iniciační díla sbírky KOOJON od legendy české plastiky Olbrama Zoubka.
 
Výstavní projekt bude zasazen do suterénních prostor Haly 36 památkově chráněného areálu Pražské tržnice. Z povahy jednotlivých podzemních chodeb a místností, mezi nimiž je jak bývalý chlév, tak i spletitý a hermeticky uzavíratelný kryt civilní obrany, vychází multimediální koncepce celé výstavy, která na dané prostory vhodně reaguje. Objekty, plastiky, prostorové instalace a audiovizuální díla tvoří základní osu prezentace a jsou doplněny třemi netradičními a monumentálními malířskými intervencemi a kresbami. Koncepce sestavená převážně z děl sbírky KOOJON prezentuje čtrnáct uměleckých osobností a vyzdvihuje charakter a atmosféru historicky významného areálu.
 
Výstava probíhá v rámci festivalu Open House Praha, ve spolupráci s Holešovickou tržnicí a s podporou kreativní agentury LOOSERS.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž dvoudenní výstavy privátní sbírky Kojoon (20. a 21. 5. 2023)