Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž dvoudenní výstavy fotografií Michala Pavláska z balkánské migrační trasy

29. 1.-30. 1. / Bio Oko / Fotografie

Ve dnech 29.1. a 30.1.2016 se v rámci Antropofestu 2016 konala dvoudenní výstava fotografií Michala Pavláska z balkánské migrační trasy: „Nechceš to všechno opustit, ale musíš“.

Michal Pavlásek
V rámci svého studia (Ústav evropské etnologie FF MU) a výzkumné činnosti (coby pracovník Etnologického ústavu AV ČR) jsem doposud svůj odborný zájem zasvětil české menšině v teritoriálně vymezeném prostoru jihovýchodní Evropy.

Fenomén krajanství na Balkáně nazírám prostřednictvím terénních etnografických výzkumů, jimiž chci porozumět doposud skrytým aspektům života českých vystěhovalců. Pokouším se je rozkrýt v intencích interpretativní etnografie a postupně nalézat cesty, jak ji vyjádřit vizuálním jazykem. Může za to patrně nadšení filmem a dokumentem, spolu s knihou a hudbou obvyklými únikovými prostředky do jiných světů ať již doma, na cestě, nebo při toulkách Balkánem.

http://www.anthropictures.cz/

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž dvoudenní výstavy fotografií Michala Pavláska z balkánské migrační trasy