Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dvacet čtyři plus / Twenty Four Plus

Do 14.5.2015 bude v Galerii AVU, U akademie 4, Praha 7, přístupná zajímavá výstava Dvacet čtyři plus / Twenty Four Plus.

Skupinový projekt současných zahraničních stážistů pražské AVU, kteří zde zastupují deset jiných států. Výstava bude rozdělena do dvou částí. V odděleném prostoru uprostřed galerie bude prezentován výsledek společného experimentu, kdy se stážisté pokusí během dvaceti čtyř hodin v Šalounově vile, tedy ateliéru hostujícího pedagoga, vytvořit díla, která budou reflektovat jejich pocity a vztahy k Praze. Zajímá je, jak stejnou věc můžou vnímat lidé z jiných kultur, mluvící jinými jazyky a vyjadřující se jinými prostředky. Druhá část výstavy je věnována sólovým projektům, které studenti tvoří během tohoto semestru. Ve většině případů se také jedná o dílo pracující s dojmy z nového prostředí. Přenesení těchto dvou perspektiv pohledu do jednoho prostoru, může ve finále ukázat zajímavý kontrast mezi tím, jak svůj zážitek vnímají jako jednotlivci a jak jej vnímají ve skupině.

Markéta Garai

Vystavující:
Heeza Bahc
Alice Brown
Eva Herceg
Chin-Jung Huang
Michal Ben Jakob
Ugne Nagrockaite
Sára Zsófia Pollmann
Lz Chuan Rou
Justyna Szymańska
Rita Senra
Daniela Takeva
David Fdez-Marcote Toribio
Chong Tsz Ying
Yu Yao YaoFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dvacet čtyři plus / Twenty Four Plus