Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dušan Kochol: Jako kapka inkoustu ve sklenici mléka

17. 5.-26. 6. / Fotografic / Fotografie

Do 26.6.2016 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá fotografická výstava Dušana Kochola: Jako kapka inkoustu ve sklenici mléka.

Série mužských portrétů zobrazuje konkrétní věk a stav duševního vývoje, se kterými se autor prostřednictvím projektu ztotožňuje. V jednotlivých dílech je možné rozpoznat inkoustové skvrny volně se odvolávající na ty z Rorschachovho testu. Abstraktní obrazce vznikaly přímo při jednotlivých fotografických sezeních. Během interpretace výjevů pozorovaných na papíře se dialog zaměřil na vnímání vlastní transformace, ke které dochází při vnitřním zrání muže. Akt fotografování vklouzl do rovinypsychologické studie. Nepopsaná strana, nabývající svůj obsah krvácením inkoustu, se stala analogií pro snímanou tvář jako projekci osobnostních rysů a myšlenkových pochodů.
Dušan Kochol (1983) studoval v Londýně (Central Saint Martins ad.), doktorandské studium završil pak na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Je zakladatelem fotografického OFF_festivalu a šéfredaktorem magazínu FORM. “Patří k velkým nadějím mladé generace současné slovenské fotografie. Přitom jeho místo v ní je velmi specifické, jeho práce se značně odlišují od dominantních směrů dnešní fotografické tvorby. Málokdo je ochoten ve svých fotografiích prozradit tolik ze svého života, ze svých vztahů i ze svého nitra jako on.” Prof. PhDr. Vladimír Birgus.
www.dusankochol.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dušan Kochol: Jako kapka inkoustu ve sklenici mléka