Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Duna: Beauty is how objects end

Do 22.4.2018 bude možné na podestě Nové scény Národního Divadla, Národní 4, Praha 1, zhlédnout videoinstalaci Duna: Beauty is how objects end.

Nepanikařte! Zdá se, že lidstvo si začíná uvědomovat důsledky vlastního chování, ale místo toho aby se dostavila katarze, přichází nové spotřební řešení. Vždycky si můžete koupit něco nového, nové auto, nový dům, nový život. Stará věc se přeci může vyhodit, nebo řekneme-li to korektně „zrecyklovat“. Nelíbí se vám už život na Zemi? Můžete zemřít na Marsu. Samozřejmě, pokud na to máte prostředky.

Dílo skupiny Duna, Beauty is how objects end se propojuje s kamapaní Dont Panic!, která probíhá souběžně na Billboart Gallery v Ústí nad Labem. Série vytváří, skrze reklamní estetiku a brand černého loga recyklace, kampaň „tajemné“ společnosti, která vede futuristickou neopropagandu a slibuje nový život na Marsu. Společnost buduje naivní představu kolonizace Marsu a přivlastnění si kosmického prostoru. Claim: „Cesta na Mars by měla stát tolik, co váš rodinný dům“, je doslovný, protože cesta pozemšťanů na rudou planetu, stála Zemi poslední zdroje surovin.

DUNA
Umělecká skupina Duna je skupinový projekt, ve kterém se zaměřujeme na problematiku vztahů mezi živými organismy a jejich prostředím, společenských vztahů a globálních problémů antropocénu. V naší dosavadní tvorbě nám je inspirací jak realita, kterou sami prožíváme včetně té augumentované, prolínající se spekulativně až do žánru sci-fi s prvky mystifikace a nadsázky.
Členové umělecké skupiny DUNA: Lenka Balounová, Ladislav Kyllar a František SvatošFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Duna: Beauty is how objects end