Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž drMÁRIÁS – Karel Gott svým krásným zpěvem zachraňuje vrcholný summit EU

Do 20.1.2017 bude ve Sklepní galerii Maďarského Institutu, Rytířská 27, Praha 1, přístupná výstava drMÁRIÁS – Karel Gott svým krásným zpěvem zachraňuje vrcholný summit EU.

Jedná se o výstavu multižánrového umělce, vl. jménem Béla Máriás (1966, Novi Sad), který se kriticky zaměřuje převážně na křiklavé existenciální otázky pohledu na život vyplývající z historické a politické determinace života v zemích bývalého Východního bloku. Přetváří, využívá a nově interpretuje punk, avantgardu, dadaizmus, surrealizmus, pop-art i soc art a další žánry. Na první pohled naivně působící styl humoru je v konfrontaci se současnými celospolečenskými problémy až nepatřičně aktuální. Je frontmanem skupiny Tudósok (Vědci), která je po třicet let stálicí a pevným pilířem maďarského undergroundu.

drMáriás – stránkyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž drMÁRIÁS – Karel Gott svým krásným zpěvem zachraňuje vrcholný summit EU