Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dominika Kozáková: Everyday kitsch

Do 18.7.2017 bude v klubu Korpus., Husitská 23, Praha 3, přístupná zajímavá módní výstava – instalace Dominiky Kozákové: Everyday kitsch.

Tvorba Dominiky Kozákové se snaží tvořit prostor, ze kterého mají diváci zážitek a klipovou náladu. Vychází z divadelních a filmových kostýmů, které ji dávají velkou možnosť odvázat se a nemusí řešit komerční užití objektů. Scénografii posouvá do instalace a divadelních objektů. A taková bude i výstava. Módu posuvá do sochy a objektů. K této tvorbě se Dominika Kozáková dostala díky projektu Nové tváře slovenské módní scény v rámci Bratislavských módních dní, kde ukázala kolekci Daily routine, za kterou dostala cenu za kreativitu. Záměrem při navrhovaní objektů bylo dát lidem umělecký zážitek a dojem.
Dominika Kozáková se věnuje divadlu, scénografii a módě. Její tvorba čerpá z využíváním kýče a infantilnosti. Materíály pro její práci vidí všude kolem sebe.

Kurátor: Jan ŠtrbánFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dominika Kozáková: Everyday kitsch