Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dominik Styk, Simon Miné: Lounge Lizard

Do 12.9.2020 bude v Jiří Švestka Gallery, Janáčkovo nábřeží 5, Praha 5, přístupná zajímavá výstava Dominik Styk, Simon Miné: Lounge Lizard.

Současné umění na sebe v poslední letech bere čím dál častěji podoby kombinující divadelní scénografii a ritualizovanou performance s kostýmním či dokonce loutkovým designem. Výstava rozehrává výpravnou scénu prostřednictvím na místě zbudovaných “kulis”, performativních postupů a rukodělných forem.

Dominik Styk (narozen 1996 na Slovensku) a Simon Miné (narozena 1997 v Japonsku) se potkali v Hamburku, kde oba studují na Hochschule für Bildende Künste v ateliéru Time Based Media u Michaely Melián, respektive Simona Dennyho.

Program Jiri Svestka Gallery v roce 2020 vzniká za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy a Ministerstva kultury ČR.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dominik Styk, Simon Miné: Lounge Lizard