Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dominik Adamec a Carlos Ortiz: Zeitlupe

Do 28. 4. 2022 bude ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, do dvora dozadu a doleva, přístupná velmi zajímavá výstava Dominik Adamec a j.h. Carlos Ortiz: Zeitlupe.

Jak mohou vypadat objevy na poli mikrobiologie a jaké otázky z nich vyplývají? Může být předmět výtvarného díla něco, co prakticky nelze vidět?
Multimediální výstava Zeitlupe zachycuje mikroskopický svět a zraku nepřístupný komplex vztahů, barev a tvarů, jenž si pro svůj vztah k člověku nachází místo též ve výtvarném umění. Zpodobňuje ho prostřednictvím nových médií a sochařství. Zeitlupe propojuje rozdílné strategie známé z muzejního a galerijního prostředí, čímž se dotýká problému zobrazení a pojetí krásy. Paradoxně propojuje umění s mikrobiologií, pro kterou estetika není předmětem zájmu. Přestože je neměřitelná, nezpochybnitelně se rozpíná při každém novém vědeckém objevu.
 
Umělec: Dominik Adamec
Spoluvystavující: Carlos Ortiz
Kurátor: Karolína Juřicová
Návštěvní hodiny:
Pondělí – Sobota 10:00 – 18:00
Vstupné volné.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dominik Adamec a Carlos Ortiz: Zeitlupe