Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dobré ráno – studenti at. Maxima Velčovského na UPMRUM

Do 31.5.2016 bude v Prague Gallery „Art of bathrooms“ by Laufen, I. P. Pavlova 5, Praha 2 (vstup z Legerovy), přístupná zajímavá výstava Dobré ráno.

Jak by oživili koupelny studenti UMPRUM? Hravě a nápaditě. To dokládá výstava Ateliéru keramiky a porcelánu v Prague Gallery „Art of bathrooms“. Vystavují zde výsledky semestrálního úkolu ze zimního semestru 2015/2016, jehož zadáním byly koupelnové doplňky.

Na výstavě se představí práce 18 studentů a stážistů ateliéru vedeného Maximem Velčovským za asistence Milana Pekaře. Přicházejí s řadou kreativních a hravých nápadů, jak vylepšit koupelny a z mytí udělat skutečně požitek a radost. Mezi vystavovanými věcmi najdeme například řadu různě zpracovaných stojánků a kelímků na zubní kartáčky, dózy, mýdelníky, držáky na toaletní papír nebo objekty na dekoraci. Některé z nich jsou určené především pro děti a využívají hravost jako mýdelníky ve tvaru pásového jeřábu nebo lodě. Jiné řeší nedostatky dostupných koupelnových doplňků nebo přicházejí s úplně novými nápady, jak uskladnit hygienicky kartáčky na zuby, dentální protézy a další drobnosti. Inspirací studentům byla především voda, ale najdou se zde i takové motivy, jako v koupelnách se objevující plíseň.

Spolupráce vznikala na základě spolupráce s firmou Laufen. Společnost se chystá vybrat jeden z vystavovaných produktů k realizaci v sériové výrobě. Ve výběru, který to bude, by jim měla pomoci i veřejná anketa návštěvníků výstavy.

Vystavující: Tereza Hrušková, David Střeleček, Elena Fialková, Adéla Chorá, Kateřina Borovcová, Veronika Hankeová, Veronika Švábeníková, Iva Kukurić, Marek Šesták, Vendula Radostová, Tomáš Bárta, Monika Martykánová, Jana Štefková, Volha Safronava, David Ramdam, Quynh Elena Gergova, Dávid Valovič, Nela BritaňákováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dobré ráno – studenti at. Maxima Velčovského na UPMRUM