Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Dizzcock, Jan Šrámek, Lumír Nykl: Between the World and me

Pouze do 10.2.2017 bude v galerii A.M.180, Bělehradská 45, Praha 2, (v době konání pořadů nebo po domluvě), přístupná výstava + video Dizzcock, Jan Šrámek, Lumír Nykl: Between the World and me.

Rozpoznatelné budovy Detroitu s konkrétní funkcí se mění ve znaky epických snů modernity.
Hrozí, že se vlakové nádraží nebo jevy jako automatizovaná výroba soustředěná do obřích montážních hal stanou zástupci svého druhu, stejně jako jsou takto vnímáni barevní či sociálně znevýhodnění lidé v očích bílé privilegované většiny.

Spolupráce na společném audiovizuálním koncertním projektu Dizzcocka a Jana Šrámka aka VJe Koloucha vyústila na jaře 2016 ve výstavu v galerii NoD doplněnou textem Lumíra Nykla. Tento projekt byl poté převeden v krátký film, který měl premiéru na festivalu PAF v Olomouci v prosinci loňského roku. Mimo tuto projekci bude v galerii A.M.180 prezentován poprvé ve výstavní verzi.

Video: Jan Šrámek
Sound: Dizzcock
Text: Lumír Nykl
Voiceover: Christina Gigliotti

Program Galerie A.M.180 je realizován i díky podpoře Ministerstva kultury ČR.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Dizzcock, Jan Šrámek, Lumír Nykl: Between the World and me