Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž DIPLOMKY UMPRUM 2016

Jenom do 29.6.2016 budou na Vysoké škole uměleckoprůmyslové UMPRUM, Náměstí Jana Palacha 80, Praha 1, ve všech 4,5 patrech přístupné Diplomky UMPRUM 2015. Otevřeno denně 10-18, vstup zdarma.

UMPRUM je nejprestižnější výběrovou uměleckou vysokou školou v České republice. V poslední době své postavení upevňuje stále viditelněji také v zahraničí. Každoročně, po šestiletém studiu, školu opouští na devět desítek mladých umělců, aby se uplatnili na tuzemské i mezinárodní scéně.

„Diplomky“ jsou závěrečnou soubornou výstavou studentů programu výtvarná umění. Jak výstižně naznačuje název, představují diplomové práce všech, kteří končí studium v daném akademickém roce. Tato přehlídka je nejlepším důkazem, jak studium na UMPRUM rozvíjí mladé talenty v samostatně pracující designéry, grafiky, módní návrháře, umělce a architekty. Studenti již během studia získávali zkušenosti z praxe, načerpali inspiraci ze stáží v zahraničí, byli oceněni v prestižních soutěžích či se účastnili významných přehlídek a výstav. Po obhájení závěrečných prací nastává čas, aby vše, co se na škole naučili, zúročili v praxi a nastartovali vlastní kariéru.

V letošním roce diplomovalo v programu výtvarná umění na UMPRUM celkem 90 studentů z 23 ateliérů. Jejich díla jsou v rámci výstavy Diplomky k vidění především v budově školy, stejně jako při tradičních souborných výstavách semestrálních a klauzurních prací Artsemestr.

Přehled výstavních prostor, kde přehlídka Diplomky probíhá:

Hlavní část
Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
nám. Jana Palacha 80, Praha 1

Ateliér designu oděvu a obuvi
Maroš Baran, Daniela Pešková, Kateřina Plamitzerová – Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha 1 (u mě zvláštní reportáž, viz.)

Ateliér supermédií
Adéla Korbičková – City Surfer Office, Bořivojova 67, Praha 3
Eva Jašková – České centrum, Rytířská 539/31, Praha 1

Ateliér sochařství
Štěpán Soukup – plenér, Stroupežnického 529/6, Praha 5

Ateliér tvorby písma a typografie
Andrea Vacovská – GALERIE CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1 (u mě zvláštní reportáž, viz.)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž DIPLOMKY UMPRUM 2016