Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž designerské soutěže Kokos místo želvy

Do 15.7.2018 bude v butiku Navarila, Haštalská 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava designerské soutěže Kokos místo želvy.

Vyměňme předměty z želvoviny za designové předměty z kokosového ořechu! Pomůžeme želvám, místním lidem a ještě zajistíme chod projektu do budoucna!
Zadání soutěže bylo navrhnout a vyrobit 3 designové předměty z kokosu /z tvrdé šlupky – kokosového ořechu.
Následně odborná komise složená ze 7 renomovaných designérů a částečně z biologů působících v neziskovkách na ochranu přírody v Indonesii, vybrala 3 vítězné autory, jejichž produkty by se daly vyrábět v místních podmínkách v Indonesii a prodávat v designových obchodech, výtěžek z prodeje by zajistil obživu řemeslníků na ostrovech a pomohl financovat chod neziskové organizaci na ochranu mořských želv – Chráníme mořské želvy z.s .
Hlavní pozitivum je v náhradě želvího krunýře za materiál z kokosového ořechu, který je všude hojně dostupný.

Vítězi soutěže bude uhrazena letenka a pobyt na tři týdny v Indonesii /Borneu v červenci 2018, další dva designéři budou mít hrazeny pobyt a cestu na ostrovy/bez letenky/.

Finančně soutěž podpořila cestovní kancelář China tours
https://www.chinatours.cz/ a škola potápění NemoDiving http://www.nemodiving.cz/.
Moc děkujeme za pomoc!

Tito 3 vybraní designéři budou na základě povolení indonéské vlády pozváni do chráněné oblasti, kam jinak není možnost se dostat /4 ostrovy u Bornea v Indonesii/, kde naučí místní řemeslníky vyrábět předměty z kokosu dle vlastních návrhů.
Vítězné návrhy – designové šperky a předměty budou představeny novinářům a veřejnosti a vystaveny po dobu jednoho měsíce v prostorách butiku NAVARILA.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž designerské soutěže Kokos místo želvy