Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Design in Croatia – Design v Chorvatsku (by Fedja Vukić)

25. 8.-4. 9. / Galerie Czechdesign / Design

Do 4.9.2015 bude v Galerii Czechdesign, Vojtěšská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Design in Croatia.

Kurátor výstavy Design in Croatia Fedja Vukić představí nedávnou historii designu v Chorvatsku i bývalé Jugoslávii stejně jako aktuální designérskou tvorbu v této oblasti.

Fedja Vukić, profesor teorie a historie designu na Fakultě architektury Univerzity v Záhřebu, prošel odbornou přípravou a výzkumnými projekty univerzit v chorvatském Splitu, slovinské Lublani nebo záoceánské Miami Beach. Po více než dvě desetiletí je jako jeden z mála odborníků na oblast designu v zemích bývalé Jugoslávie významnou osobností na poli výzkumu, propagace a internacionalizace chorvatského designu, což dokázal svojí mezinárodní činností a výstupy pro širokou škálu mezinárodních sympozií a konferencí.
Je uznávaným autorem kultovních publikací o designu v Chorvatsku, jako je Building on the Borders (1995), A Century of Croatian Design (1996) nebo Croatian Design Now (2008). Jeho nejnovější dílem je publikace reflektující období chorvatského průmyslového designu mezi roky 1950 až 1980 s názvem The Other Design History, která je retrospektivním pohledem na teorii a kritiku průmyslového designu v kontextu socialismu na území Chorvatska.

Výstava je součástí přednáškového cyklu Budoucnost designu, který je financován z Fondů EHP.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Design in Croatia – Design v Chorvatsku (by Fedja Vukić)